18 Ağustos 2013 Pazar

hata yaptıkları mucize çıkarsaBu ateist safyanın ve bu sayfayı körü körüne takip edenlerin ne kadar acınacak halde olduklarına gelin beraber bakalım. 

Kuranda çok büyük hata varmış. Neden ? Çünkü tevrattaki anlatılana uymuyormuş 

Yani tevratı baz alarak Kuran'da hata olduğunu iddi ediyorlar. Hani siz dini kitaplara inanmıyordunuz ? Kuran'da hata çıkarmaya gelince tabi iş değişiyor. 

Gelelim asıl komediye... Tevrattaki bu bilginin bizzat yahudiler tarafından kabul edilMediğini bilmiyorlar Tevrattaki bu bilgi yahudiler tarafından reddediliyor. (altta kaynaklara bakabilirsiniz, [1-2-3-4-5] )

Bizim ateistler tevrata yahudilerden sadık çıktılar ya.. Helal olsun 

Gelelim Hata olduğunu iddia ettikleri ayetlerdeki mucizeye.

Evet Kuran'da Haman ismi geçiyor, hem de 6 defa. Haman firavunun yardımcılarından birisidir. Kuran'a göre Firavun Hamana bir kule yapmasını emreder. Şimdi tevratta da Haman isminde birisinin kule yaptığı geçer. FAKAT tevratta bu kuleyi yaptıran kişi Ahaşveroş isminde bir Kraldır. 

Şimdi bu ateistler Kuran'da Firavun yerine firavundan 1000 yıl sonra yaşamış olan kral Ahaşveroş ismi geçmesi gerektiğini ve geçmediği için Kuranın hatalı olduğunu iddia ediyorlar. Yahudiler ve Hristiyanlar da bunu iddia ediyorlardı. Hatta Hamanın mısırda değil de Babilde yaşadığını iddia ediyorlardı. ''Muhammed'' bunu tevrattan kopyalarken iki hikayeyi birbirine karıştırdı diyorlardı taa ki Maurice Bucaille ismindeki bir tarihçinin bu konuyu araştırmasına kadar. Şimdi gelelim ilginç olan meseleye.

Hiyeroglif dili Peygamberimizden tam 2000 sene önce yok olmuş bir dildi. 120 yıl önce alman ve fransız araştırmacılar bu dili çözmek için araştırma başlatırlar. Tabi bu araştırmayla mısır vezirlerinin isimlerini filan meydana çıkartırlar. Maurice Bucaille hristiyanların bu tarih hatası iddiası üzerine Fransaya gider ve orada ''haman'' ismi hakkında bilgi ister. Araştırmacılar ona bu ismi nerden bildiğini sorarlar. Maurice Bucaille de onlara bunu 7. yüzyılda yaşamış olan ve peygamber olduğunu iddia eden bir adamın yazdığı kitapta Firavunun Hamana bir kule yaptırdığına dair bir hikayeden alıntı olduğunu söyler. Bunun üzerine bilim adamı ''bu imkansız, o zamanları kimse bu dile ulaşamazdı.. bu dil o tarihten 2000 yıl önce yok olmuştu'' der. 

Bunun üzerine Maurice Bucaille daha detaylı bir araştırma için Almanya'ya gider. Almanyada firavun zamanında Haman'nın inşaat işlerinin veziri olduğunu öğrenir. Mısır tarihindeki Haman ismi ilk defa 1900 yıllarında keşfedilir. 1400 yıl önce yaşamış birinin bunu bilmesi imkansızdır. [5]

Ateistlere soruyoruz: Kuranı yazan ''Muhammed'' ise tevrattaki bu hatalı bilgiyi nasıl doğru şekilde aktarmıştır ?

0hakikat0


**KAYNAKLAR**

Tevrattaki bu tarihi bilginin doğru olmadığına dair YAHUDİ kaynakları:

[1] A. Berlin, "The Book Of Esther And Ancient Storytelling", Journal Of Biblical Literature, 2001, Volume 120, Issue 1, p. 3.

[2] "Esther", The Universal Jewish Encyclopaedia, 1941, Volume 4, The Universal Jewish Encyclopaedia Inc.: New York, p. 170.

[3] "Esther", The Jewish Encyclopaedia, 1905, Volume V, Funk & Wagnalls Company: London & New York, pp. 235-236.

[4] A. Berlin, The JPS Bible Commentary: Esther, 2001, The Jewish Publication Society: Philadelphia, pp. xxvii-xxviii. 

Mısır hiyerogliflerinde haman ismi geçtiğine dair kaynak:

[5] D. van der Plas (Ed.), Egyptian Treasures in Europe Volume 5: Kunsthistorisches Museum Wien / Vienna, 2002, U-CCER Production B. V.: Heidelberglaan (The Netherlands)

Ateistlere Cevap sayfası'ndan alıntıdır.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *