24 Ekim 2013 Perşembe

Arakan’da Müslüman olmak + 18


Arakan’da sırf Müslüman oldukları için 10 Müslüman, Budist çetelerce yakalanıp yerde öldürüseye dayak yerken görülüyor.  Görüntülerde anlaşılacağı gibi ellerinde bıçak ve sopa olan çeteler yerde daha can vememiş insaları  vahşice vurup öldürüyorlar. 


Tayland’a sığınan ya da resmi görevlilerce gözaltına alınan Arakanlılar köle olarak satılıyor. Taylandlılar, her bir Arakanlı için 4 bin TL civarında para istiyor.


 MÜSLÜMANLARA YAPILAN KÖTÜ UYGULAMALARDAN BAZILARI

MÜSLÜMAN KADINLARI SEKS KÖLESİ OLARAK KULLANIYORLAR

Myanmar ordusu Arakanlı kadınları seks kölesi olarak kullanıyor. Güvenilir kaynaklardan gelen iddialar arasında Müslüman köylerinin boşaltılması, erkeklerin ve erkek çocukların keyfi tutuklanması, işkence, adil yargılanma haklarının verilmemesi gibi hususların yer aldığı, “Keyfi tutuklamalar korkusuyla erkeklerin köylerden kaçması, Müslüman kadınları ve kızları, Myanmar güvenlik güçlerinin tecavüz ve cinsel saldırılarına karşı savunmasız bırakıyor” değerlendirmesinde bulundu.

İKİDEN FAZLA ÇOCUK YAPMAK YASAK

Alınan karara göre Müslümanların ikiden fazla çocuk sahibi olmaları yasaklandı

CAMİLER KAPALI VE CENAZE NAMAZLARI RÜŞVETLE KILINIYOR

Arakan’da bütün camiler halen kapalı. Cenaze namazına bile izin verilmiyor. Müslümanlar, ölüleri için gece saatlerinde yerel yöneticilere rüşvet vererek cenaze namazı kılabiliyor.

EN BÜYÜK ZEVKLERİNDEN BİRİ MÜSLÜMAN YAKMAK

Budistler  ateşe verdikleri müslümanlara yardıma gelen kişilere  “Su dökmeyin, bırakın ölsün diye tehtitlerde bulunuyorlar.

BUDİST ÇETELERDEN KAMPLARLA KALAN MÜSLÜMANLARA TACİZ ATEŞİ

Zorla kamplarda yaşamaya mecbur bırakılan müslümanlar, budist çeteler tarafından kamplara ateş edilmek suretiyle göç etmelerine neden oluyorlar.İşkence, ölüm ve tecavüzlerin hergün sistematik olarak müslümanlara uygulandığı Burma’da, Hükümet destekli çeteler halka ya ölümle yada sürgünle tehtit etmektedir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *