31 Ekim 2013 Perşembe

Ecevit "Bu kadına haddini bildirin" diye Kavakçı'yı hedef gösterirken

İşte O "Had Bildirme"!


Tarih Mayıs 1999.

Başörtülü bir şekilde karşılarına çıktığı milletin oylarıyla Fazilet Partisi'nden milletvekili seçilen Merve Kavakçı, başörtüsü ile Meclis genel kuruluna gelince Ecevit’in sert tepkisi ile karşılaşmış ve DSP'lilerin sergilediği zorbalık sonucu yemin edememişti.

Nazlı Ilıcak'ın ön ayak olduğu türbanlı vekil polemiğinde Genel Kurul salonu karışmış, Bülent Ecevit ve DSP milletvekillerinin şiddetli protestoları altında Kavakçı genel kurul salonundan 'and içmeden' çıkmak zorunda kalmıştı.

Ecevit "Bu kadına haddini bildirin" diye Kavakçı'yı hedef gösterirken, DSP'li vekiller "dışarı dışarı" diye tempo tutuyordu.

İşte o gün yaşananlar:
CUMHURİYET: LAİKLİĞE SALDIRI
Bugün tam anlamıyla "Ergenekon yuvası" olduğu ortaya çıkan Cumhuriyet gazetesi de, Kavakçı'ya reva görülen zorbalığı sahiplenerek "Meclis'te laikliğe saldırı" başlığıyla çıkmıştı okurlarının karşısına.
Cumhuriyet Kavakçı için "Ajan", "Provokatör", "Bölücü" ithamlarında bulunuyordu.

  MİLLİYET
Yine Doğan Grubu gazetelerinden Milliyet de 3 Mayıs 1999 tarihli sayısında manşetten Merve Kavakçı'yı hedef gösteriyordu.
"Türban sabotajı" başlığını atan Milliyet, "FP'li Kavakçı'nın Meclis'teki tahriki DSP'nin barajına takıldı" diyordu.


 Radikal 
Doğan grubunun sözde liberal yayın politikasını benimsemiş bu gazetesi 3 Mayıs günü manşetten, büyük puntolarla “TAHRİK TUTMADI” diyordu:
“Kavakçı TBMM’ye türbanla geldi ama yemin edemeden ayrıldı… TBMM’de dün yapılan yemin töreni FP’li Merve Kavakçı’nın türbanı yüzünden altüst oldu. 
Başbakan Bülent Ecevit’in ve DSP’lilerin çok sert tepkileri üzerine Kavakçı Meclis’i terk etti…”


Ayrı Radikal, AK Parti’li 4 milletvekilinin dün Meclis’e başörtülü olarak girmelerini ise “Kadınlar ders verdi” manşetiyle duyurdu:
“Başörtülü vekillere Meclis’te destek tamdı. Kadın parlamenterler, ‘üzerimizden siyaseti bırakın’ mesajı verdi…”


İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *