1 Kasım 2013 Cuma

ŞÖYLE BİR MAZİYE BAKALIM…


-Öğrenci, öğretmen, memur ve asker eşleri; başörtülü oldukları gerekçesiyle zulüm yaşadı.

- Öğrenciler; başörtülü oldukları gerekçesiyle okullarına alınmadı,

- okulların önlerine güvenlik güçleri barikat kurdu, başörtülerin örtüleri çekildi ve ağızları kapatıldı, ödül almaları engellendi.
-Öğrenciler, sivil polisler tarafından sopalarla kovalandı, başları yarıldı. 

-Bursa'da İmam Hatip Lisesi'nde okuyan öğrenci polis baskısından kaçarken ayağını kaybetti.

-71 yaşındaki bir hasta "başı açık fotoğrafı olmadığı" gerekçesiyle tedavisini yaptıramadı, peruklu fotoğraf vermek zorunda kaldı.

- Merve Kavakçı, milletvekili olmasına rağmen Meclis'te yemin edemedi ve milletvekilliği düşürüldü. ---Eşleri başörtülü askerler, TSK'dan ihraç edildi, askerlerin orduevlerinde yaptığı düğüne anneleri ve akrabaları başörtülü olanlar alınmadı, takı törenleri yağmur altında yapıldı.

-Dönemin İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu, 71 yaşındaki Medine Bircan adlı hastaya "başı açık fotoğrafı olmadığı" gerekçesiyle tedavisini yaptırmadı ve Bircan'ın ölümüne neden oldu. Medine Bircan'ın oğlu, annesinin başına peruk takarak çektirdiği fotoğrafla işlem yaptırmak zorunda kaldı.

-Fazilet Partisi İstanbul Milletvekili Merve Kavakçı, Meclis Genel Kurul salonuna başörtülü olarak girince zorbalık yaşandı. DSP Genel Başkanı Bülent Ecevit, Merve Kavakçı'nın yemin etmesine karşı çıktı ve 'Burası, devlete meydan okunacak yer değildir. Lütfen bu hanıma haddini bildiriniz" dedi. Başını DSP'lilerin çektiği grup ayağa kalktı ve Kavakçı'yı 45 dakika alkışlarla protesto etti, "Dışarı" diye tempo tuttu. DSP'li kadınlar başkanlık kürsüsünü çevrelemeye çalıştı.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *