2 Ocak 2014 Perşembe

Tuncay Özkan: "Meclis kıblem!"

Kemalistlerin peşinden gittikleri Tuncay Özkan: "Meclis kıblem!"

ŞERİAT KAHROLSUN DERKEN ŞERİAT'IN NE OLDUĞUNU BİLİYORLARMI ACABA?VEYA KENDİLERİNİ KİMİN YARATTIĞINI?

SEÇİM KENDİLERİNİN NEDEMİŞ USTAT NECİP FAZIL KISAKÜREK

DİNDE ZORLAMA YOKTUR İSTER BU DÜNYADA PİŞERSİN ,İSTER AHİRETTE PİŞERSİN.

 - Sana da (ey Muhammed) geçmiş kitapları tasdik eden ve onları kollayıp koruyan Kitab (Kur'ân)ı hak ile indirdik. Onların aralarında Allah'ın indirdiği ile hükmet. Onların arzu ve heveslerine uyarak, sana gelen haktan sapma. Biz, herbiriniz için bir şeriat ve yol belirledik. Eğer Allah dileseydi sizi tek bir ümmet yapardı, fakat size verdiklerinde sizi denemek istedi. Öyleyse iyiliklere koşun. Hepinizin dönüşü Allah'adır. O, ihtilafa düştüğünüz şeyleri size haber verir.
 Maide Suresi ; Ayet 48


 - Allah dinden Nuh'a tavsiye buyurduğu şeyi sizin için de bir kanun yaptı ve (Ey Muhammed!) sana vahyettiğimizi, İbrahim'e, Musa'ya ve İsa'ya tavsiye buyurduğumuzu da şeriat kıldı. Şöyle ki: Dini doğru tutun ve onda ayrılığa düşmeyin. Fakat senin kendilerini davet ettiğin şey, müşriklere ağır geldi. Allah dilediğini kendine seçer ve kendisine yöneleni de doğru yola iletir.
ŞÛRÂ - 13 

- Yoksa onların, Allah'ın dinde izin vermediği şeyi kendilerine meşru kılacak ortakları mı vardır? Eğer azabın ertelenmesine dair kesin yargı sözü olmasaydı, aralarında hemen hüküm verilir, işleri bitirilirdi. Gerçekten zalimler için acı bir azab vardır.
ŞÛRÂ:21 

 - Sonra (Ey Muhammed) seni din hususunda apaçık bir şeriat sahibi kıldık. Sen ona uy, bilmeyenlerin hevâ ve heveslerine uyma.
Câsiye Suresi ;  Ayet 18


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *